استاندار فارس: حجاج سفیران ملت ایران هستند

[ad_1]

شیراز- ذاکرنیوز- استاندار فارس با بیان این که کسی که به حج می رود سفیر و نماینده ملت ایران است، گفت: حجاج کشورهای دیگر بدون این که ملت ما را دیده باشند از روی رفتار حجاج، در مورد ایران قضاوت خواهند کرد.

به گزارش ذاکرنیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، سید محمد علی افشانی در در دیدار مدیران کاروان های حج استان افزود: حق این است که فارس در زمینه اعزام حجاج، نمونه باشد، زیرا این استان به لحاظ تاریخی، مذهبی و فرهنگی، یکی از مهم ترین پایه های تمدنی کشور و دنیا است.
وی با بیان این که مردم استان فارس از دیرباز با نوع زیست شان به کل عالم پیام همدلی، همراهی، هماهنگی و رعایت حقوق انسان ها را به کل عالم فرستاده اند، افزود: هم در زمان حاکمیت هخامنشیان که فارس پایتخت امپراتوری عظیم ایران بود و همچنین در دوران اسلامی و به ویژه با وجود حضرت احمد بن موسی(ع) و شعرای نامدار و بزرگی مانند حافظ و سعدی، در خصوص هم درد بودن و همراه بودن با مردم تاکید فراوان داشته اند و طبیعی است که نوع رفتار و منش مدیران کاروان ها و مدیریت حج فارس باید زبانزد باشند.
استاندار فارس با اشاره به شرایط موجود بیان کرد: باید هرچه بیشتر نیروها را آموزش دهیم که با مدارا رفتار کنند و شان و جایگاه یک شیعه و یک ایرانی را در آنجا حفظ کنند. 
بنا بر اعلام مدیرکل حج و زیارت استان فارس، امسال سه هزار و 400 زائر از استان فارس به حج تمتع مشرف می شوند.
علیرضا زینلی پیش از این در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفته است: اعزام این زائران از 21 مردادماه جاری از فرودگاه شهید دستغیب شیراز به مدینه منوره آغاز می شود و برنامه پروازهای حجاج به زودی اعلام می شود.
وی با بیان اینکه ویزاهای کاروان های حج تمتع امسال استان فارس صادر شده است، افزود: زائران استان فارس در قالب 25 کاروان به حج تمتع اعزام می شوند.

سامانه پیامک : 30008830303000پست الکترونیک: info@zakernews.ir

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *